KR312AXXXA12N27XXXX On-Off 24V Auto Rocker Switch Rear Fog Lights SPDT IP68
from
  • Stock: In Stock
  • Model: SCJ010892
  • SKU: SCJ010892
Products Sold: 0
Product Views: 671
  • Specifications
Attributes List
ActuationLatching
MOQ1
Contact ConfigurationSPST
Contact MaterialSilver
Contact Rating5A 24VDC
Current Rating5A
IlluminatedNo
Mounting StylePanel
Number of Poles1
Number of Positions2
Operating Temperature-40°C to +85°C
Panel Cut Out36.8 x 21.08mm
Panel Thickness0.8mm to 4.6mm
Switch OperationOn-Off
Terminal TypeQuick Connect
Voltage Rating24VDC
  • Description
  • On-Off SPST contacts
  • IP68 Rated Protection
  • Solder / quick connect terminals
  • Silver contacts
  • Rating: 5A 24VDC
  • Panel thickness: 0.8 to 4.6mm
    • Reviews
    Write a review
    Note: HTML is not translated!
    Rating
    Bad Good
    Captcha
    refresh-code
    from
    Add to Cart
    5Pcs Rocker Switch ON/Off AC 15A/125V 20A/12VDC Automotive Black Rocker Switch Toggle KCD3-101Specifications:Operation Mode: ON-NONE-OFFCurrent Rating..
    Add to Cart
    SOCOJE 12V DC 20A SPST LED Rocker Toggle Switch – Perfect for Automotive and Electronic ApplicationsProduct OverviewThe SOCOJE SPST LED Rocker Toggle ..
    4 Gang Automotive Rocker Switches Box SPST  Panel 12V 24V 20A Switch Panel 40Amp MaxKey FeaturesQuality AssuranceCrafted with a durable aluminum ..