KR46CAKXXG22NXXXX24 Side Mirror Defroster Latching Automotive Rocker Switch DPDT IP68
from
- Stock: In Stock
- Model: SCJ010798
- SKU: SCJ010798
Products Sold: 0
Product Views: 710
Ask a Question About This Product
- Specifications
| Attributes List | |
| Actuation | Latching |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Rating | 5A 24VDC |
| Current Rating | 5A |
| Illuminated | No |
| Material | PA66 |
| Mounting Style | Panel |
| Number of Poles | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Protection Level | IP68 |
| Operating Temperature | -40°C to +85°C |
| Panel Cut Out | 36.8 x 21.08mm |
| Panel Thickness | 2-3.5mm |
| Switch Operation | On-On |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Voltage Rating | 24VDC |